KONTAKT

    Adress:

    Martin Wegelius-institutet
    Georgsgatan 18 A L1
    (II våningen, rum 207)
    00120 Helsingfors

    09-numret är inte längre i bruk.

    MWI:s kontor finns i SFV-huset G18

 


PERSONAL
 

Verksamhetsledare Hanna Backer Johnsen är inte i tjänst fr.o.m. 31.8.2017. 
Ordförande Leif Nysten, leif.nysten@moks.fi, 0400 874 362.

 


    Koordinator för Folkmusiknätverket Lirarna

   Malena Lindroos


     malena.lindroos@mwi.fi
     040 767 9912 | Telefontid: måndag - onsdag

    


 


Kursrektor för MWI:s huvudkurs,
koordinator Livsglädje - musik i äldrevården

Sofia Lindroos

 

 sofia.lindroos@mwi.fi
 045 638 3089
 040 685 1664 (lägertelefon)

 

 


      Konstnärlig ledare för Wegelius Kammarstråkar

     Annemarie Åström


       annemarie@annemarieastrom.fi

 

 

 

 

     Intendent för Wegelius Kammarstråkar   

    Kristina Grönqvist

       kristina.gronqvist@mwi.fiwksproducent@mwi.fi 
        040 840 1938

 

 

 


 


      Kursledare för MWI:s blåsorkesterläger i Karis

 

    Conny Sundman


       conny.sundman@mwi.fi
       050 443 8834

 

 

 




    Kursledare för Musiklägret för barn och unga i Nykarleby

   Marianne Maans        


     marianne.maans@mwi.fi
     040 525 8819

 

 

 




     Kursledare för Musik- och danslägret

    Carolina Bjon

 

      carolina.bjon@mwi.fi
      050 531 3718