KONTAKT

    Adress:

    Martin Wegelius-institutet
    Georgsgatan 18 A L1
    (II våningen, rum 207)
    00120 Helsingfors

     MWI:s kontor finns i SFV-huset G18

 


PERSONAL
 


   Verksamhetsledare

   David Andberg


     david.andberg@mwi.fi
     050 4380 452

    


 


Kursrektor för MWI:s huvudkurs,
koordinator Livsglädje - musik i äldrevården

Sofia Lindroos

 

 sofia.lindroos@mwi.fi
 045 638 3089
 040 685 1664 (lägertelefon)

 

 


      Konstnärlig ledare för Wegelius Kammarstråkar

     Annemarie Åström


       annemarie@annemarieastrom.fi

 

 

 


     Intendent för Wegelius Kammarstråkar (deltid)

    Kristina Grönqvist

       kristina.gronqvist@mwi.fi, wks@mwi.fi
        040 840 1938

     

 

 

 


 


     Koordinator för Lirarna 

    Lisa Taulio

       lisa.taulio@mwi.fi
        046 5323 748

 

 

 


 


      Kursledare för MWI:s blåsorkesterläger i Karis

 

    Johan Cantell


       johan.cantell@moks.fi
       044 546 29 75

 


    Kursledare för Musiklägret för barn och unga i Nykarleby

   Mia Willnäs      


     mia.villnas@gmail.com
     040 525 8819

 

 

 

 


 


     Kursledare för Musik- och danslägret

    Carolina Bjon

 

      carolina.bjon@mwi.fi
      050 531 3718